Почетак » Вести » Спорт » Денвер победио Чикаго – Јокић постигао 21 поен, седам скокова и пет асистенција

Денвер победио Чикаго – Јокић постигао 21 поен, седам скокова и пет асистенција

Кошаркаши Денвера победили су ноћас Чикаго са 135:102 и остали у игри за пласман у плеј-оф НБА лиге, а српски кошаркаш Никола Јокић у победи је учествовао са 21 поеном.

Денвер је имао добар шут из игре, 61,4 одсто, а седморица његових играча постигли су двоцифрени број поена. Најефикаснији је био Пол Милсап са 22 поена, а Јокић је за скоро 24 минута постигао 21 поен, уз седам скокова и пет асистенција. Вилсон Чендлер постигао је 19, а Џамал Мареј и Вил Бартон по 16 поена.

Денвер сада има скор од 39 победа и 33 пораза и налази се на једну и по утакмицу заостатка за Јутом, која је на осмом месту, последњем које води у плеј-оф Западне конференције.
Кристијано Фелисио био је најефикаснији у екипи Чикага са 16 поена, а Боби Портис постигао је 15.

Кошаркаши Лос Андјелес Клиперса победили су Милвоки са 127:120 и остали у игри за пласман у плеј-оф. Деандре Џордан предводио је Клиперсе са 25 поена и 22 скока, Остин Риверс додао је 22, а Лу Вилијамс 19 поена.

Српски кошаркаш Милош Теодосић је за скоро 28 минута постигао 15 поена, уз четири асистенције и два скока. Бобан Марјановић није играо.

Крис Мидлтон био је најефикаснији у екипи Милвокија са 23 поена, шест асистенција и четири скока. Јанис Адетокумбо је у првом полувремену истегао десни скочни зглоб и играо је нешто мање од 17 минута. Он је утакмицу завршио са 12 поена.

Кливленд је победио Торонто са 132:129 и прекинуо низ Репторса од девет победа на гостујућим теренима. Кавалирсе је предводио Леброн Џејмс са 35 поена и 17 асистенција. Он није имао ниједну изгубљени лопту, а погодио је три слободна бацања 7,8 секунди пре краја уткмице. Кевин Лав постигао је 23 поена и 12 скокова, а Џорџ Хил додао је 22 поена.

У екипи из Торонта најефикаснији је био Кајл Лори са 24 поена, седам асистенција и четири скока, а Демар Дерозан постигао је 21 поен уз пет асистенција.

Шарлот је победио Бруклин са 111:105 предводјен Двајтом Хауардом, који је постигао 32 поена уз 30 скокова. Кемба Вокер у победи је учествовао са 24 поена, од којих је 10 постигао у четвртој четвртини.

У екипи Бруклина Дандјело Расел био је најефикаснији са 19 поена.

Филаделфија је победила Мемфис са 119:105, а Сан Антонио је победио Вашингтон са 98:90 и остварио пети узастопни тријумф. Њу Орлеанс је победио Индијану са 96:92 и остварио трећу узастопну победу, док је Мајами био бољи од Њујорка са 119:98 и остао седми у трци за пласманом у плеј-оф Источне конференције.

Јокићеве игре „натерале“ су тренера Денвера Мајка Мелоуна да проговори на српском и каже да је „Јокић наш најбољи играч“.