Почетак » Вести » Свет » Фудбал: Барселона победила Челси 3:0

Фудбал: Барселона победила Челси 3:0

Фудбалери Барселоне пласирали су се вечерас у четвртину финала Лиге шампиона, пошто су у реванш утакмици осмине финала победили Челси са 3:0.

Пре три недеље у Лондону Челси и Барселона играли су нерешено 1:1, па су Каталонци тако укупним резултатом 4:1 изборили пласман у наредну фазу најјачег европског такмичења.

Утакмица на стадиону Камп ноу лоше је почела по госте, пошто је Барселона већ после нешто више од два минута игре повела голом Лионела Месија који је готово из мртвог угла успео да протури лопту кроз ноге голману Тибу Куртои.

Примљени гол није много пореметио госте, који су узвратили јаким ритмом и високим пресингом, али и поред неколико солидних ситуација пред голом домаћина, нису успели да савладају голмана Барселоне.

После нове грешке фудбалера Челсија на средини терена Барселона је практично решила утакмицу у 20. минуту. Након брзог контранапада Меси је с левог бока проиграо Усманеа Дембелеа на другој страни који је прецизним и јаким ударцем повисио на 2:0.

Челси се и после тог гола није предавао наставио је да игра офанзивно, Барселона је углавном била концентрисана на одбрану свог гола, али никако нису успевали да дођу до гола. Најближи смањењу заостатка били су у 44. минуту када је Маркос Алонсо из слободног ударца са око 20 минута погодио ракље.

Све недоумице око победника сусрета отклонио је Меси у 63. минуту када је после добре акције и проигравања Луиса Суареса поставио коначних 3:0. То је био његов 100. гол у Лиги шампиона.

Поред Барселоне, у четвртфиналу Лиге шампиона играће Јувентус, Манчестер сити, Ливерпул, Севиља, Реал Мадрид, Рома и Бајерн из Минхена.

Жреб за четвртфиналне утакмице Лиге шампиона одржаће се у петак од 12.00 у Ниону.